Czy da się trwale podnieść piersi? Sprawdź, czym jest mastopeksja i pokochaj swój biust na nowo!
Obecnie do wyboru mamy wiele różnych kosmetyków, zabiegów i sposobów na pielęgnację naszego ciała. Niestety niektóre części ciała na skutek upływu czasu, laktacji czy utraty dużej ilości kilogramów w związku z przebytą dietą tracą swoją jędrność i kształt, a metody te są nieskuteczne. Wówczas z pomocą przychodzi mastopeksja, czyli zabieg podniesienia piersi bez zmiany ich rozmiaru lub uzyskiwania nienaturalnego efektu. Odzyskaj swój piękny, naturalny kształt biustu i ciesz się naturalnie wyglądającym, uniesionym biustem.
2023-06-29, 12:05

Czym jest mastopeksja?

Mastopeksja to nowoczesny zabieg chirurgiczny określany również jako plastyka piersi lub lifting biustu. Zabieg ten pozwala przywrócić piersiom ich doskonały, jędrny wygląd, idealny kształt i tym samym przywrócić Pacjentce dobre samopoczucie pewność siebie i spełnić niejednokrotnie największe marzenie.

- Mastopeksja często mylona jest z operacją powiększania piersi i całkowitą zmianą ich kształtu. Wiele osób mając na myśli mastopeksję, wyobraża sobie w efekcie nienaturalnie duży, sztuczny biust z implantami, nieprzypominający subtelnych, naturalnych piersi. Tymczasem mastopeksja może być wykonana z dodatkowym wypełnieniem lub nie. Bardzo często Pacjentki decydujące się na lifting piersi chcą odzyskać swoje naturalne piersi sprzed karmienia piersią czy zmian związanych z działaniem czasu. Wówczas przeprowadzamy operację wyłącznie na tkankach Pacjentki, aby w rezultacie uzyskać piękny, naturalny i jędrny biust – tłumaczy specjalista plastyki piersi i modelowania sylwetki lek. Piotr Turkowski.

Mastopeksja to zabieg pozwalający w sposób całkowity i trwały zniwelować skutki wiotczenia i rozciągania się tkanek w wyniku naturalnych procesów starzenia i wpływu na ciało grawitacji (zwłaszcza w przypadku dużego biustu). Lifting piersi pozwala zniwelować rozstępy i wszelkie nieestetyczne zmiany powstałe na skutek przebiegu ciąży i karmienia piersią, a także umożliwia pozbycie się nadmiaru skóry i zwiotczeń pojawiających się w związku z wahaniami wagi i drastycznym chudnięciem. Dzięki mastopeksji możliwe jest przywrócenie dawnego wyglądu piersi, jak i jednoczesne wprowadzenie zmian w ich wyglądzie i strukturze w porozumieniu z lekarzem.

podniesienie piersi

Przywróć swoje piersi do życia z mastopeksją – na czym polega kompleksowe modelowanie biustu?

Mastopeksja znacznie różni się od standardowego powiększania biustu, które na stałe wpisało się na listę najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki zabiegowi mastopeksji możliwe jest rozwiązanie niemal wszystkich problemów estetycznych nurtujących pacjentkę w ramach jednego działania chirurgicznego.

- Chociaż mastopeksja to głównie zabieg podniesienia piersi polegający na wykonaniu stosownego nacięcia, usunięciu nadmiaru skóry, a następnie podniesieniu i właściwym uformowaniu kształtu piersi, jednocześnie często wykonuje się szereg innych czynności – wyjaśnia specjalista w zakresie chirurgii plastycznej dr n. med. Witold Waśkiewicz. – Mastopeksja może być połączona ze zmianą kształtu piersi i jej rozmiaru poprzez wszczepienie implantu i odpowiednie wymodelowanie biustu. Równie dobrze możliwa jest redukcja piersi do pożądanego rozmiaru, jak i zmniejszenie samej otoczki brodawki. Wszystkie tego typu ustalenia są szczegółowo omawiane przed zabiegiem z Pacjentką, co pozwala wybrać najlepszy wariant – dodaje Waśkiewicz.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu piersi? Czy mastopeksja się opłaca?

Mastopeksja jest operacją chirurgiczną wykonywaną w znieczuleniu ogólnym, która poprzedzona jest szczegółowym wywiadem lekarskim, wykonaniem serii niezbędnych badań i konsultacji z lekarzami. Sam zabieg trwa ok. 2-3 godziny i wykonywany jest przez zespół specjalistów.

Aby efekty plastyki piersi były spektakularne, a cała procedura bezpieczna, mastopeksję zawsze należy przeprowadzać w sprawdzonych i renomowanych klinikach, cieszących się uznaniem i renomą. Te i wiele innych czynników sprawiają, że lifting piersi jest operacją kosztowną, jednak uzyskane efekty są trwałe i pod tym względem nieporównywalne do żadnej innej metody.

efekty podniesienia piersi

- Wiele pacjentek chcących poddać się zabiegowi mastopeksji powstrzymuje się przed wykonaniem zabiegu z powodu jego wysokiej ceny. Tymczasem dokonując prostych obliczeń, okazuje się, że w trakcie kilku lat korzystania z różnego rodzaju zabiegów medycyny estetycznej, specjalistycznych kosmetyków i masaży wiele kobiet wydaje finalnie niewiele mniejsze kwoty, a efekty są nieporównywalnie słabsze niż w przypadku wykonania jednorazowej mastopeksji – zauważa lek. Turkowski.

Stosując właściwą dietę, pielęgnację w postaci odpowiednio dobranych kosmetyków i dbając o zdrowy tryb życia, efekty mastopeksji mogą utrzymać się naprawdę długo. Należy jednak pamiętać, że zajście w kolejną ciążę po liftingu piersi lub też kolejne upływające lata nadal będą miały wpływ na piersi, których wygląd stopniowo będzie się zmieniał. Będą to jednak zmiany w żaden sposób nieporównywalne do stanu sprzed mastopeksji.

KONTAKT / AUTOR
Adrian
PR
Klinika OT.CO
531863835
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.