Prawdziwie kobiecy i proporcjonalny wygląd twarzy – sprawdź, jakie efekty można uzyskać dzięki zabiegom feminizacji
Wygląd twarzy ma ogromne znaczenie, bo to właśnie na tej części ciała skupia się większość uwagi podczas kontaktu z innymi. To także kluczowy element identyfikacyjny naszej tożsamości oraz źródło wyrazu niemal wszystkich emocji. Niestety różne niedoskonałości wynikające z anatomii czy nabytych urazów lub indywidualnej estetyki w obrębie twarzy mogą powodować dyskomfort i obniżenie jakości życia. Można tu wymienić również zbyt mocno uwydatnione męskie cechy. W ich skorygowaniu może pomóc feminizacja.
2023-09-30, 19:03

Czym jest feminizacja w medycynie estetycznej?

Feminizacja to w medycynie estetycznej pojęcie, które obejmuje działania mające na celu modyfikację cech fizycznych, głównie w obrębie twarzy. W efekcie wygląd jest bardziej kobiecy, a rysy lepiej współgrają z wizerunkiem żeńskim.

Niekiedy zdarza się, że niektóre obszary w rejonie naszej twarzy są za bardzo uwydatnione, masywne lub wyraźnie wyglądają na typowo męskie. Może to być zbyt szeroka żuchwa, charakterystyczna linia włosów uwydatniająca czoło, a nawet wyjątkowo mocno odznaczające się jabłko Adama w obrębie szyi – wymienia dr n. med. Piotr Turkowski. – Zabiegi w ramach feminizacji są wybierane głównie przez osoby dokonujące korekty płci w celu dopełnienia transformacji, ale nie tylko. Wśród działań tego typu wykonujemy procedury, które umożliwiają skorygowanie anatomicznych defektów i problemów estetycznych, które często stanowią źródło kompleksów naszych Pacjentów – kontynuuje Turkowski.

Jakie działania wykonywane są w ramach feminizacji metodami nieinwazyjnymi?

W ramach feminizacji przeprowadzane są zabiegi w obrębie zarówno żuchwy, nosa, policzków, jak i brwi. Poza ingerencjami wykonywanymi w ramach chirurgii plastycznej można też zdecydować się na nieoperacyjne zabiegi feminizacji w rejonie twarzy, ale i całego ciała. Takie działania przebiegają z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń i technologii pozwalających na modelowanie określonych obszarów ciała bez ingerencji skalpela.

Podczas najczęściej stosowanych zabiegów z zakresu feminizacji wykorzystuje się obecnie m.in. ultradźwięki, różnego rodzaju wypełniacze czy falę uderzeniową. Dzięki seriom działań odpowiednio dopasowanych do danego problemu i Pacjenta możliwe jest aktywne wspomaganie procesu korekty płci, jak i kształtowania wyglądu zgodnie z oczekiwaniami – zauważa Dr n.med. Rafał Pokrowiecki. – Nieinwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej często bywają równie efektywne, jak działania z zastosowaniem metod chirurgicznych. Mogą być stosowane zamiennie w określonych obszarach lub też stanowić uzupełnienie zaplanowanych procedur dla osiągnięcia jeszcze lepszych rezultatów – kontynuuje lek. Pokrowiecki.

https://www.youtube.com/watch?v=GCs8eaxM_-Q

Poprzez zabiegi niechirurgiczne przeprowadza się m.in. wyostrzenie linii żuchwy, policzków, powiększa lub zmniejsza brodę czy koryguje zadarty nos. Metody nieinwazyjne dają szansę też na wypuklenie czoła oraz zmniejszenie guzów nadoczodołowych.

Chirurgia plastyczna a feminizacja – jakie działania można wykonać?

Aby uzyskać kobiece rysy twarzy, w ramach feminizacji przeprowadza się m.in. korekcję łuków brwiowych. Naturalnie u mężczyzn są one bardziej wydatne. Poprzez uniesienie tego obszaru spojrzenie nabiera kobiecego charakteru i łagodnego wyglądu. Kluczowa w procesie feminizacji jest też zmiana w strukturze nosa, który u mężczyzn jest szerszy i masywniejszy. Działania chirurgiczne mają na celu jego wysmuklenie przy jednoczesnym zachowaniu naturalnego efektu.

Wśród zabiegów z zakresu feminizacji wykonywana jest również przebudowa żuchwy, zmiana wielkości bródki, kątów jej ustawienia, szerokości, wysokości i innych kluczowych parametrów tego obszaru. Zmianie ulega wówczas zarówno kształt, jak i profil żuchwy. Dopełnieniem tego typu działania może być feminizacja policzków, której celem jest wysmuklenie twarzy i nadanie jej typowego, kobiecego wyglądu. Poprzez wymodelowanie tej strefy za pomocą ingerencji w warstwy tłuszczowe i wolumetrii, możliwe jest uzyskanie charakterystycznych rysów kobiecej, subtelnej twarzy.

U kogo przeprowadzane są zabiegi z zakresu feminizacji?

Feminizacja i prowadzone w jej ramach działania z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej są przeznaczone w głównej mierze osobom dokonującym korekty płci. Jednak z zabiegów tego typu mogą skorzystać również kobiety, u których występują wyjątkowo uwydatnione cechy męskie, zwłaszcza w obrębie twarzy.

Obecnie dzięki zastosowaniu innowacyjnych urządzeń oraz nowoczesnych technologii możliwe jest skorygowanie wielu niedoskonałości bez ingerencji chirurgicznej. Otwiera to szereg nowych możliwości dla Pacjentów, którzy do tej pory wahali się z podjęciem działania w związku ze swoim problemem natury estetycznej z zakresu feminizacji. Teraz z pomocy specjalistów mogą skorzystać osoby mające m.in. skłonność do blizn czy też cierpiące na schorzenia, które wykluczały je z możliwości przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. To ogromny przełom, ale i szansa w postaci zabiegów, które wykonywane są w Klinice Medycyny Estetycznej OT.CO.

KONTAKT / AUTOR
Adrian
PR
Klinika OT.CO
531863835
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.