Liposukcja bez bólu, uszkodzeń i blizn – poznaj spektakularne efekty lipoplastyki ultradźwiękowej
Z nadmiernymi kilogramami i centymetrami w obwodach naszego ciała zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Niestety niewielu osobom udaje się zredukować wagę i wymodelować sylwetkę systematycznie uprawianą aktywnością fizyczną i zdrową dietą. Niekiedy bywa to utrudnione z powodu intensywnego trybu życia lub wyjątkowo opornych miejsc na zredukowanie tkanki tłuszczowej. Skutecznym zabiegiem odchudzającym jest liposukcja, co do której jednak wiele osób ma obawy z powodu znacznej ingerencji i inwazyjności. Dlatego prawdziwym złotym środkiem w osiągnięciu wymarzonej sylwetki jest liposukcja ultradźwiękowa.
2023-06-05, 10:59

Liposukcja ultradźwiękowa a tradycyjna – na czym polega różnica?

Chociaż w kosmetologii i medycynie estetycznej pojawiają się kolejne i coraz nowocześniejsze preparaty oraz zabiegi wyszczuplające, nadal nie gwarantują one osiągnięcia spektakularnych efektów. Co prawda można dostrzec widoczne zmiany w postaci spadku obwodu w takich miejscach jak uda czy brzuch, jednak są to działania polecane głównie osobom z niewielkim nadmiarem tkanki tłuszczowej.

- Obecnie do wyboru jest wiele zabiegów wspomagających terapie odchudzające, zmianę codziennych nawyków czy codzienną aktywność podjętą w celu redukcji wagi. Niestety niekiedy utrata nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej bywa w niektórych przypadkach szczególnie trudna. Może być to spowodowane zarówno brakiem silnej woli, chęci, jak i też problemami hormonalnymi. Wówczas jednym ze skutecznych i trwałych sposobów na pozbycie się znacznej ilości tkanki tłuszczowej jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Zabieg polega na wykonaniu kilku nacięć w obszarze zabiegowym, wprowadzeniu substancji rozpuszczającej tkankę tłuszczową, a następnie odessaniu powstałego płynu – tłumaczy lek. Piotr Turkowski.

Klasyczna liposukcja jest jednak zabiegiem, w którego przypadku trzeba liczyć się z długim okresem rekonwalescencji. W wyniku przeprowadzenia zabiegu istnieje ryzyko pojawienia się wielu powikłań, m.in. takich jak stany zapalne, siniaki, obrzęki czy rany, których gojenie może być utrudnione.

- Nowoczesną alternatywą dla tradycyjnej liposukcji jest lipoplastyka ultradźwiękowa, która w porównaniu z klasyczną metodą jest o wiele dokładniejsza i nie narusza integralności skóry. Dzięki precyzyjnemu nakierowywaniu ultradźwięków nie istnieje ryzyko uszkodzenia okolicznych struktur takich jak naczynia krwionośne, nerwy czy tkanka łączna. Okres rekonwalescencji jest więc znacznie krótszy, a efekty dostrzegalne o wiele szybciej – podkreśla Turkowski.

Czy po liposukcji ultradźwiękowej zostają ślady?

W przypadku liposukcji ultradźwiękowej potrzebne jest wykonanie jedynie niewielkiego nacięcia, aby odessać niepotrzebny tłuszcz. Ślad ten bardzo szybko się zabliźnia, a bardzo często jest całkowicie niewidoczny.

– Najlepsze efekty liposukcji ultradźwiękowej pozwala uzyskać zabieg wykonany z wykorzystaniem urządzenia Vaser Lipo HD 4D. Po przeprowadzeniu liposukcji na ciele mogą być widoczne niewielkie siniaki, które w ciągu kilka dni ustępują. Ponadto poza wyszczuploną i wymodelowaną sylwetką lipoplastyka ultradźwiękowa pozwala widocznie ujędrnić i uelastycznić skórę, co jest niezwykle istotne w przypadku pozbywania się tkanki tłuszczowej – wyjaśnia lek. Daniel Jakubik wykonujący zabiegi liposukcji z wykorzystaniem ultradźwięków na co dzień. – Ponadto zabieg pobudza skórę do produkcji nowych włókien kolagenowych, co sprawia, że w efekcie jest ona widocznie młodsza i w doskonałej kondycji – dodaje specjalista z kliniki OT.CO w Warszawie.

Ślady po lipoplastyce ultradźwiękowej są na tyle niewielkie, że jest to chętnie wykonywany zabieg nie tylko w takich miejscach jak brzuch, uda czy pośladki, ale też ramiona, łydki, plecy, podbródek czy kark. Zabieg z wykorzystaniem Vaser Lipo wykorzystuje się również w przypadku pacjentów z ginekomastią. To popularna metoda, z której korzystają zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Jakie dodatkowe korzyści w modelowaniu sylwetki ma liposukcja ultradźwiękowa?

Dzięki swojej minimalnej inwazyjności tłuszcz odessany podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej może być wykorzystany i przeszczepiony w inne rejony ciała Pacjenta. Dzięki temu możliwe jest wykonanie modelowania sylwetki w sposób bezpieczny, z wykorzystaniem własnego materiału, co eliminuje ryzyko reakcji alergicznych i innego rodzaju powikłań.

Tłuszcz odessany podczas liposukcji ultradźwiękowej może być wykorzystany np. podczas zabiegu powiększania piersi lub do przeprowadzenia wolumetrii twarzy. Możliwości jest bardzo wiele, a różne sposoby wykorzystania substancji warto wcześniej omówić z lekarzem, który zaproponuje najlepsze opcje o możliwie najkorzystniejszych efektach estetycznych.

Ponadto liposukcja z wykorzystaniem ultradźwięków pozwala pozbyć się komórek tłuszczowych w sposób trwały za pomocą jednego zabiegu. W porównaniu z licznymi zabiegami i seriami kosztownych działań nieinwazyjnych liposukcja ultradźwiękowa jest propozycją, której wykonanie warto rozważyć.

KONTAKT / AUTOR
Adrian
PR
Klinika OT.CO
531863835
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.